środa, 3 kwietnia 2019

Powitanie wiosny w NOSPR
Gdzie słyszysz śpiew, tam wchodź, tam dobre serca mają. Źli ludzie-wierzaj mi- ci nigdy nie śpiewają”


Johann Wolfgang von Goethe

Od lat nasza Grupa Kobiet „18+vat” tworzy swoją strefę kultury. Poprzez udział w wydarzeniach kulturalnych, kolekcjonujemy miłe wrażenia. Tegoroczną wiosnę powitałyśmy w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. To wydarzenie cykliczne w ramach 11. edycji kampanii ekologiczno-artystycznej „Zielona Wyspa Śląsk”.
Zabrzmiały „zielone dźwięki”, pokazujące wszystkim, że i Śląsk może stawać się coraz bardziej zielony.
Główną gwiazdą koncertu był zespół Carrantuohill, który zaprezentował niezwykle bogaty program artystyczny. U ich boku zabrzmiała Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna. Byli też goście specjalni- wybitni muzycy z Irlandii - Lynn Hilary (światowego formatu wokalistka z kręgu tzw. „Celtic Woman”) oraz Bob Bales (muzyk z najbardziej tradycyjnej części Irlandii - Co. Mayo).
Koncert „Zielona Wyspa Śląsk” zabrzmiał przepięknie i bardzo „na zielono” ku zadowoleniu wszystkich zgromadzonych na widowni.

To nasza ulubiona sala koncertowa- jedna z najlepszych w kraju i w Europie. Tam zaproszenie ma każdy, ale i tak przychodzą wybrani. Podczas koncertów wyczuwalna jest aura niezwykłej wspólnoty. To swoista świątynia muzyki, która rozkocha w sobie każdego, kto zechce tam wejść” cyt: GP.

To nie pierwszy i na pewno nie ostatni  nasz  pobyt  w tym niezwykłym miejscu :)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Marsz po Zdrowie z Wiankiem na Głowie 2021

  Kolejne wielkie przedsięwzięcie za nami... W sobotę 12 czerwca drogi i dróżki naszej, malowniczej gminy Psary zapełniły się entuzjastami ...