czwartek, 12 kwietnia 2018

Program wycieczki Ziemia Kłodzka 21,22.04.18

Najświeższa zmiana programu w pierwszym dniu ( zdecydował przewodnik ze względu na napięty czas) 
Wydaje mi się sensowna, bez tego długiego marszu z kijami szlakiem górskim.

dzień 1 - 21.04.2018r. (sobota)

przejazd autokaru bezpośrednio na parking (niepłatny) pod sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej (o godz. 12.00 jest nabożeństwo więc nie jest możliwe zwiedzanie w księdzem rektorem Andrzejem- tylko on wyłączność na oprowadzanie wnętrza sanktuarium). Ja grupę przechwytuję w miejscowości Żelazno ok. godziny 10.00-10.10, w odl. 5 km za Kłodzkiem i tu wspólnie jedziemy w kierunku Bystrzycy Kłodzkiej następnie skręcamy drogą na Pławnicę, Idzików, Marianówka. Wjazd do parkingu niedaleko sanktuarium z Marianówki odbywa się w połowie każdej godziny, natomiast zjazd od pełnej godziny (ruch wahadłowy autobusów) . Musimy być o 10.30 i wtedy wjeżdżamy.

- Sanktuarium MBŚ na Górze Iglicznej- przejście z parkingu do sanktuarium szlakiem czerwonym w ok. 10-15 minut, zwiedzanie sanktuarium (emailowo zamówiłem zwiedzanie) i oglądanie panoramy części Ziemi Kłodzkiej w czasie do 30-40 minut (wejście kosztuje tyle co łaska- opłata na cele kościelne), zejście do Międzygórza- czerwonym szlakiem w okolice rezerwatu przyrody „Wodospad Wilczki nie możliwe ze względu na długi czas ok. 60 min. Zejście do parkingu grupą i przejazd do Międzygórza w czasie do 15 minut.

Wyjeżdżamy z parkingu niedaleko sanktuarium do Międzygórza, kierowca zatrzymuje się przy restauracji „Przy Wodospadzie”, grupa wysiada a kierowca jedzie na plac przy przystanku PKS ul. Śnieżnej (jedyne miejsce do postoju dla autobusów w Międzygórzu) i tam czeka na naszą grupę wycieczkową.

- Oglądanie „Wodospadu Wilczki” (bezpłatne) w czasie 15 minut, zwiedzanie (przejście wzdłuż uliczek Międzygórza) architektury drewnianej; tyrolskiej, szwajcarskiej i norweskiej w czasie 15 minut a następnie przejście do przystanku PKS w Międzygórzu i przejazd do Kletna o godzinie nie przekraczalnej 12.45.

- Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie – pierwsze wejście na godz. 13.45, wcześniejszy zakup biletów w kasie Jaskini, dojazd to około 30-35 min. do parkingu w Kletnie i dojście 25 min. do Jaskini (dla niektórych odpłatny dojazd Melexem pod Jaskinię- cena 10zł /osoby) z parkingu w Kletnie. Opłata za parking w Kletnie 30 zł, czas zwiedzania jaskini 45 minut, dwie grupy zajmie ok. 65-70 minut więc możliwy powrót do parkingu dopiero na godzinę 15.30-15.35. Wejście do JN kosztuje 25 zł od osoby.

Przejazd przez Stronie śląskie do Lądka Zdroju.

-Lądek Zdrój o godz. 16.00 (?) – Zwiedzanie części uzdrowiskowej Lądka Zdroju. Wymagana degustacja wody leczniczej przy jednym ze źródeł, posiadane kubki, butelki do napełnienia wodą. Czas zwiedzania maks. 60 minut.

Postój autobusu na parkingu przy placu Młyńskim w zdroju. Przejazd po zwiedzaniu do Dusznik Zdroju to ok. 60 minut. Przyjazd do Dusznik Zdroju pod Villę Fortuna, przy ul. Granicznej 6 na godzinę ok. 18.00.dzień drugi ( niedziela) bez zmian czyli:dzień 2.- 22.04.2018r. (niedziela)

śniadanie 7.15-7.45

wyjazd z Dusznik Zdroju o godz. 8.00 do Skalnego Mesta-Adrspach k/Teplic: przejazd ok. 35 minut na trasie liczącej 48 km.

- Zwiedzanie Skalnego Mesta, trasa liczy 3.5 km, czas zwiedzania 120 min.+60 min. (gdy jeziorko). Zakup biletów na zwiedzanie Skalnego Miasta w kasie (cena wejścia 50 kc/dorośli).


Rejs po skalnym jeziorku w Skalnym Mieście (w zależności od pogody) odbywa się w godz. 09:00 - 17:00, bilet wstępu dodatkowy: 50 kc.

Cena parkingu przy Skalnym Mieście: Autobus - 300 kc, Minibus - Mały autokar - 200 kc.

Powrót przez Broumov-Tłumaczów-Ścinawkę Górną- Ratno Górne - Wambierzyce /odl. ok. 40 km/ czas przejazdu ok. 25 min.

- Bazylika Nawiedzenia N.P w Wambierzycach zwiedzanie przewidywane na ok. 60 minut, wejście bezpłatnePrzejazd do Czermnej-Kudowa przez Radków-drogą Stu Zakrętów Parku Narodowego Gór Stołowych -- Karłów- Kudowa Zdrój (Czermna) liczba kilometrów ok. 40 km czas przejazdu 45 min.

- Kaplica Czaszek w Czermnej cena biletu 6 zł/osoby, czas zwiedzania 30 minut, kaplica czynna w godzinach 10.00-15.45, cena parkingu przy Kaplicy ………..

Dojazd do parku zdrojowego z Kaplicy Czaszek 10 minut.

- zwiedzanie części Parku Zdrojowego i Pijalni Wód Mineralnych (degustacja wody mineralnej opłata 1 zł/osoby) w czasie do 60 min. Przewidywane zakończenie zwiedzania ok. godziny 14.30 i wyjazd w trasę powrotną.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Marsz po Zdrowie z Wiankiem na Głowie 2021

  Kolejne wielkie przedsięwzięcie za nami... W sobotę 12 czerwca drogi i dróżki naszej, malowniczej gminy Psary zapełniły się entuzjastami ...