piątek, 24 kwietnia 2015

II Gminny Marsz "PO ZDROWIE"!

II Gminny Marsz za nami...Przepięknie! Pogoda jak na zamówienie, dobre humory, wola sportowego zaangażowania. Tak grupa entuzjastów nordic walkingu rozpoczęła "sezon kijkowy". Trasa wiodła przez piękne tereny:  Brzękowic, Goląszy Dolnej -Biski potem Góra Siewierska,  Osiedle " Czerwony  Kamień". I z górki do celu przy boisku "Orła Dąbie". Ile kilometrów? około 7-miu, pewnie z naddatkiem. 1h15 minut marszu. Wystarczająco, aby wrócić do domu ze świadomością kilku ważnych rzeczy:

- nordic walking to spacer do  szczupłej sylwetki

- ten sport można uprawiać przez cały rok. Jeśli zdecydujemy się na całoroczny trening, trwale poprawimy swoje samopoczucie, kondycję, a także odporność na przeziębienia,

- podczas takiej aktywności mózg dotlenia się znacznie lepiej niż podczas odpoczynku. To poprawia koncentrację,

- jeśli mamy problemy ze  stawami, nordic walking nie tylko nie obciąży ich dodatkowo, ale pomoże wyleczyć bolesne schorzenie,

- możemy liczyć na wszelkie dobrodziejstwa płynące z aktywności fizycznej: lepsze samopoczucie dzięki wytwarzanym podczas uprawiania sportu endorfinom, łatwiejsze zasypianie, redukcję stresu.


Wędrówka z kijkami, zwłaszcza przy dobrej pogodzie jest bardzo przyjemna - zapominamy, że robimy to dla ćwiczenia, a przecież  – im przyjemniejsze ćwiczenie, tym chętniej je wykonujemy.Najprzyjemniejsze w Nordic Walking jest to, że można ćwiczyć w grupach. Jest to okazja do poznania nowych ludzi lub spędzenia czasu w gronie znajomych – wystarczy, że są przekonani do uprawiania tego sportu.
Spacer na świeżym powietrzu jest mega przyjemny i zdrowy, nie ma porównania  z wykonywaniem ćwiczeń na siłowni czy podskakiwanie w rytm muzyki w dusznej sali. 


 Co do tego nie mamy żadnych wątpliwości!


Uczestnicy marszu reprezentowali różne miejscowości: Brzękowice, Goląszę, Dąbie, Strzyżowice, Psary i Sarnów. A nawet i Będzin Grodziec :)
I wszyscy byli  zadowoleni.

Dziękujemy bardzo serdecznie za udział, bo to dzięki Wam nasza  inicjatywa stała się faktem. Zapraszamy na grupowe marsze w każdej wolnej chwili.

 My chodzimy codziennie!

A oto fotorelacja z II Gminnego Marszu "Po zdrowie" :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Marsz po Zdrowie z Wiankiem na Głowie 2021

  Kolejne wielkie przedsięwzięcie za nami... W sobotę 12 czerwca drogi i dróżki naszej, malowniczej gminy Psary zapełniły się entuzjastami ...