wtorek, 25 lutego 2020

Zapusty 2020


Wiecie co to są Zapusty?

Ostatki, zapusty to oznacza ostatnie dni karnawału zaczynające się w tłusty czwartek, a kończące się zawsze we wtorek, zwany w Polsce „śledzikiem” (w Wielkopolsce jest to tzw. „podkoziołek”). 

Następny dzień – Środa Popielcowa – oznacza początek wielkiego postu i oczekiwania na Wielkanoc. Obydwa święta są świętami ruchomymi. W ostatki urządza się ostatnie huczne zabawy, bale przed nadchodzącym okresem wstrzemięźliwości.( Wikipedia)

I My ( Stowarzyszenie Kobiet 18+) dziś właśnie w takich tradycyjnych Zapustach wzięłyśmy udział. Występy na wesoło, tradycyjne faworki,  śledzik, ciasteczka i koreczki były. Tanecznym krokiem wkroczyłyśmy w okres postu, który każda z nas zastosuje na swój sposób.

Była tradycja i chwila nowoczesności, czyli nosy w telefonach, no bo jak tu nie sprawdzić, czy wszystkie nasze zdjęcia są już na grupie :) Kolejne nasze spotkania:

3.03.2020 zajęcia  warsztatowe w siedzibie
9.03.2020 godz.16.00 wyjazd do teatru Rozrywki w Chorzowie
15.03.2020 wyjazd na koncert Zielona Wyspa Śląsk- Powitanie Wiosny w sali koncertowej NOSPR w Katowicach

2 komentarze:

Ogród pełen lawendy...

 Zapachu lawendy zapomnieć się nie da. Mało który kwiat aż tak nasyca i koi zmysł powonienia. A wpatrywanie się w rzekę fioletowych kwiatów ...