piątek, 12 lutego 2021

Zbliża się Jubileusz X-lecia naszej organizacji!

Rok 2021 jest dla naszej organizacji rokiem wyjątkowym. Za kilka dni z radością odnotujemy fakt 10-lat naszej działalności. To już znaczący kawałek historii. 

Pamiętam dokładnie dzień- 17 lutego 2011 roku. Wcześniej rozesłałam zaproszenia na wspólne  spotkanie do różnych Koleżanek z naszych miejscowości. Były to głównie moje Koleżanki z postawówki. Przyszły i większość została.  Zaproponowałam coś, czego  dla naszej grupy wiekowej jeszcze nie było-  wspólne spotkania i wspólne kobiece inicjatywy. Machina poszła w ruch... Zawiązała się Lokalna Grupa Kobiet "18+Vat"

Za nami 10 lat wspólnych twórczych spotkań, setki wykonanych prac plastycznych i rekodzielniczych, dziesiątki spotkań, wspólne treningi Nordic Walking, rozpoczynanie i kończenie kolejnych sezonów, pieczenie ziemniaków przy ognisku, pikniki na trawie, wycieczki, wyjazdy do teatrów, kina, do kawiarni, wspólne imprezy także taneczne, dziesiątki wspólnych  działań, zdjęć i miliony uśmiechów! W 2020 roku sformalizowałyśmy naszą działność przekształcając  się w Stowarzyszenie Kobiet 18+.

Naszym pomysłem był nordicowy "Marsz po Zdrowie z Wiankiem na Głowie", który od 6 lat, rokrocznie organizujemy dla amatorów tego sportu z całego Śląska. Naszym pomysłem był także Międzysołecki Piknik " Zielona Gwiazdka" zorganizowany dzięki  dotacji FIO dla mieszkańców. Korzystamy także z dotacji Gminy Psary. Mamy sojuszników i sprzymierzeńców, w tym także Szkołę Podstawową im. T. Kościuszki oraz Stowarzyszenie Dobre Ręce, z którymi współpracujemy podczas realizacji różnych przedsięwzięć. 

W jubileuszowym roku 2021, miałam przyjemność odebrać nagrodę Wójta Gminy Psary " Kryształ Kultury". Wyróżnienie wiążę przede wszystkim z działalnością społeczną Stowarzyszenia Kobiet 18+.


To wspaniała nagroda dla nas wszystkich za piękne zepołowe działanie na rzecz naszego środowiska. Dziękuję Wam Drogie Koleżanki za dotychczasową współpracę, za aktywność, zgodę i uśmiech 😀

Niech moc będzie z nami na kolejne lata!

                                                                        GP 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Ogród pełen lawendy...

 Zapachu lawendy zapomnieć się nie da. Mało który kwiat aż tak nasyca i koi zmysł powonienia. A wpatrywanie się w rzekę fioletowych kwiatów ...